Frequency converter 500kW V800-4T5000 (400V)
Home » Shop » Frequency converters » Frequency converters V800 » Frequency converters V800 (400V) » Frequency converter 500kW V800-4T5000 (400V)
Frequency converter V800-4T5000
Power 500 kW
Nominal output current 860 A
Supply voltage 3 x 400 V
Output voltage 0 – 400 V
Output frequency 0 – 3200 Hz