Variable frequency drive 500kW V900-4T5000 (400V)
Home » Shop » Frequency converters » Frequency converters V900 » Frequency converters V900 (400V) » Variable frequency drive 500kW V900-4T5000 (400V)
Frequency converter V900-4T5000
Power 500 kW
Nominal output current 860 A
Supply voltage 3 x 400 V
Output voltage 0 – 400 V
Output frequency 0 – 600 Hz